تفاوت رپید شیر با تورنت چیست؟

 

سیستم ارسال و دریافت فایل از یک کاربر به کاربر دیگر، چه از طریق رپید شیر صورت پذیرد، چه از طریق تورنت، در ذات هیچ تفاوتی ندارد. اما این دو فرقهای کوچکی با یکدیگر دارند.

  • تورنت کاملا رایگان است و این یکی از عمده مزایا تورنت به حساب می آید. اما رپید شیر، برای استفاده رایگان فرمول مشخص و محدودیت هایی دارد.
  • به دلیل ضوابط قانونمند در رپید شیر ، گاهی لینک غیر قانونی از لیست لینکهای فایل ها حذف می گردد، اما این مورد برای لینک ها در تورنت اتفاق نمی افتد.
  • چنانچه فایلی به صورت ناتمام دانلود گردد، امکان ادامه دانلود فایل در وقتی دیگر، توسط تورنت، وجود دارد. اما این امکان در رپید شیر وجود ندارد و اگر بنا به دلایلی در حین دانلود ارتباط با منبع قطع گردد، شما فایل نیمه دانلود شده را از دست می دهید و باید از نو ، عمل دانلود را شروع نمایید و چنانچه از یک حجم هم بیشتر دانلود کرده باشید، ضمن دانلود مجدد فایل از ابتدا، باید زمانی را هم صبر کنید تا اجازه دانلود مجدد را بیابید.
  • در هنگام دانلود فایل از طریق رپید شیر، تمامی سرعت پهنای باند شما استفاده می گردد (البته در زمان استفاده پرمیوم)، اما در تورنت حداکثر ۹۰ درصد از سرعت پهنای باند شما مورد استفاده قرار می گیرد. اگر به صورت رایگان از رپید شیر استفاده می کنید ، سرعت دانلود آن از تورنت، که آن هم رایگان است کمتر است. بنابراین تفاوت سرعت رپید شیر با تورنت به رایگان یا پرمیوم بودن دانلود نیز بستگی دارد.
  • ترافیک روزانه در رپید شیر و تورنت تفاوتی با یکدیگر ندارد، اما به نظر می آید به دلیل رایگان بودن، تورنت در میان کاربران طرفداران بیشتری دارد.

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مشاوره رایگان