تبلیغات در روزنامه ها !

 

صاحبان کسب و کار مجبورند برای افزایش مشتری و معرفی محصولات خود، از تبلیغات استفاده کنند. انتخاب رسانه مناسب برای تبلیغات، بسیار مهم است. در این درس به یکی از رایج ترین رسانه ها اشاره کرده و مزایا و معایب آنرا را ذکر می کنیم.
تقریبا تمامی کسب و کارها در مقطعی از زمان، به تبلیغات در مجلات و روزنامه ها نیاز دارند. مخصوصا روزنامه ها رایج ترین رسانه تبلیغاتی برای کسب و کارهای کوچک بشمار می روند.

 

تبلیغات در روزنامه ها

روزنامه ها هنوز هم بسیار رایج  هستند و در رسانه ها ، بیش از بقیه در دسترس هستند. پس یکی از بهترین گزینه ها برای تبلیغ، روزنامه و مخصوصا روزنامه های محلی هستند.

 

مزایای تبلیغات در روزنامه ها

پوشش گسترده

روزنامه ها معمولا تیراژ بالایی دارند و به راحتی در دسترس هستند. بسیاری از مردم و همچنین صاحبان کسب و کار، روزانه روزنامه می خوانند. با تبلیغ در روزنامه براحتی می توانید به مشتریان دسترسی پیدا کنید.

انعطاف پذیری

در تبلیغات روزنامه ای، به راحتی می توانید بخواهید که تبلیغ شما در روز خاصی از هفته چاپ شود. ابعاد تبلیغ قابل تغییر است و در بسیاری از موارد نیازی به ارسال طرح ندارید و می توانید با تلفن، متن موردنظر را بخوانید و بقیه کارها را مسئولان بخش آگهی انجام خواهند داد.

نتایج سریع

با تبلیغ در روزنامه می توانید سریعترین نتایج ممکن را بدست آورید. از ساعات اولیه توزیع روزنامه، تماسها آغاز می گردند. معمولا غالب تماسها در روز اول چاپ، انجام می شوند و سپس در چند روز تماسها متوقف می شوند.

قیمت معقول

هزینه دیده شدن آگهی در روزنامه ها بسیار پایین است. بنابرین با صرف هزینه ای معقول می توانید محصول یا خدمات خود را به افراد زیادی معرفی نمایید. مثلا اگر یک تبلیغ ۱۰۰۰۰ تومانی توسط ۱۰۰۰۰۰ نفر دیده شود، هزینه دیده شدن ۱ ریال به ازای هر نفر خواهد شد که نسبت به مجلات بسیار ارزانتر است.

 

معایب تبلیغات در روزنامه ها

کیفیت پایین

معمولا روزنامه ها بر روی کاغذ معمولی و حتی نامرغوب چاپ می شوند. و کیفیت چاپ نیز عالی نیست. مخصوصا اگر از عکس استفاده می کنید، این موضوع بیشتر به چشم خواهد خورد.

شلوغی صفحات

یک تبلیغ کوچک شاید به راحتی در یک صفحه شلوغ گم شود. معمولا در هر صفحه روزنامه، صد ها تبلیغ چاپ می شوند. بنابرین شاید تبلیغ شما به اندازه کافی چشمگیر نباشد.

تاثیر کوتاه مدت

تاثیر تبلیغات در روزنامه ها، معمولا همان روز اول و چند روز بعد است. پس از چند روز ، دیگر کسی با شما تماس نخواهد گرفت. پس زمان چاپ و روز هفته را به دقت انتخاب کنید.
تبلیغات در روزنامه ها معمولا بصورت فضایی مستطیلی شکل فروخته می شود. و اگر آن فضا برای تلابغ شما کافی نیست می توانید تقاضای دو مستطیل زیر هم نمایید. اگر بخواهید تبلیغ شما بصورت دو مستطیل کنار هم باشد، باید بهایی بیش از دو برابر هزینه یک تبلیغ بپردازید.
احتمال وجود اشتباه چاپی در تبلیغات روزنامه ای ، بسیار زیاد است. زیرا متن از طریق تلفن منتقل می شود. برای اطمینان از درستی متن، از مسئول تبلیغات بخواهید متن آنرا قبل از چاپ برای شما ارسال نماید.

 

نکاتی که باید در نظر گرفت:

معمولا در اولین و آخرین روز هفته، تبلیغات روزنامه ها کمتر خوانده می شوند. و در روزهای تعطیل، احتمال خوانده شدن تبلیغات بیشتر است. پس روز هفته را بدقت انتخاب کنید. مثلا اگر تبلیغی در روز دوشنبه چاپ شود، شاید بسیار موثرتر از تبلیغی باشد که در روز پنجشنبه چاپ می شود.
از تخفیفهای روزنامه ها استفاده کنید. روزنامه ها معمولا تخفیف هایی برای موارد مختلف در نظر می گیرند. تمامی این موارد را بررسی کنید. مثلا اگر یک آگهی را در چندین نوبت چاپ نمایید، می توانید از تخفیف مناسبی برخوردار شوید. حتی بعضی از روزنامه ها برای روزهای تعطیل و مناسبتهای خاص، اقدام به چاپ رایگان آگهی می کنند. از این فرصتها بخوبی استفاده کنید.
قدرت روزنامه ها را در جذب مشتری دست کم نگیرید!

 

در همین راستا گروه فنی مهندسی تارنما جهت تبلیغ کردن راحت و سریع تبلیغ کنندگان گرامی، تصمیم به طراحی و راه اندازی وب سایت تبلیغ رسانه نموده است.تا با استفاده از فضای مجازی تبلیغ شما عزیزان در سراسر ایران و همچنین در جهان ثبت و ازآن بازدید شود و در فروش شما روند مثبتی را ایجاد نماید.

 

فواید تبلیغ در وب سایت تبلیغ رسانه

 • امکان ثبت و بروزرسانی ۲۰ آگهی در هرروز

 • نمایش آگهی های شما در صفحه اول امکان ثبت کلمات کلیدی، تلفن، قیمت، آدرس، منطقه و …

 • گروه بندی حرفه ای و تخصصی

 • بهینه سازی خودکار آگهی ها

 • هوشمندسازی خودکار آگهی ها برای مرورگرهای گوگل، یاهو و …

 • امکان ارسال تصویر تا حجم ۴۰۰ کیلوبایت برای هر آگهی

 • تکمیل خودکار فرم ها و کلمات کلیدی

 • امکان بروزرسانی و مدیریت آگهی ها

 • امکان اتصال به شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک، توییتر و یوتیوپ و…

 • ثبت آگهی بصورت ساده، راحت و سریع

 • نمایش آگهی ها با سرعت بالا و اجرا در همه مرورگرها

 • امکان ایمیل و پیامک آگهی (بزودی)

 • و …

شما می توانید برای ثبت آگهی به وب سایت www.web-tabliq.ir و یا vtab.ir مراجعه نمائید.

 

منبع : تارنما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Call Now Buttonمشاوره رایگان