تاکتیک های مهم در استفاده از بازاریابی جاذبه ای (Inbound Marketing)

 

از زمان آغاز و معرفی بازاریابی جاذبه ای، شرکت های بیشتر و بیشتری در حال مشاهده مزایای این نوع از بازاریابی هستند. خواه این استفاده در تصویر برند، افزایش مشتریان بالقوه و مشتریان نهایی یا افزایش ترافیک ورودی به وب سایت شما باشد، روش به کار گرفتن و اصول بازاریابی جاذبه ای روشی فوق العاده برای بهبود استراتژی فعلی بازاریابی شما می باشد.

اگر تازه قصد شروع کردن دارید یا همین چندی پیش فعالیت های بازاریابی خود را در ارتباط با بازاریابی جاذبه ای آغاز کرده اید، قبل از هر چیز از این چند تاکتیک استفاده کنید:

۱- فهرست مشتریان فعلی خود را مورد بازبینی قرار دهید

در طی سال های متمادی، می بایست در دوره های مختلف فهرستی از مشتریان نهایی و بالقوه برای خودتان تهیه کرده باشید (که در غیر اینصورت در حال حاضر کسب و کار شما وجود خارجی نداشت). نگاهی به این فهرست مشتریان داشته باشید و بررسی کنید و ببینید این افراد در کجای قیف فروش شما قرار گرفته اند. افرادی را از بین آنها پیدا کنید که مطابق با شخصیت های مد نظر شما هستند و برای شروعی خوب و مناسب در رابطه با ایده های محتوا و پیشنهادات آینده خود، فهرستی از مجموع فعالیت هایی که آنها در گذشته در ارتباط با شما انجام داده اند را تهیه کنی، مثل بازدید های از وب سایت، محصولات و خدمات خریداری شده و . . .

۲- یک تجزیه و تحلیل از وب سایت یا وبلاگ خود داشته باشید

با حرکت به سمت یک استراتژی بازاریابی جاذبه ای، وب سایت و وبلاگ شما نیاز به بهینه سازی برای تمامی این بازدید کننده گان دارد!

این ها چند نمونه از مواردی است که باید مد نظر قرار دهید:

آیا تگ های بهینه سازی شده H1/H2 را در قسمت بالای وب سایت خود دارید؟
آیا فضای کافی برای فراخوان های به عمل در نقطه ای مناسب از وب سایت خود دارید؟
آیا وب سایت یا وبلاگ شما بر اساس کلمات کلیدی برتر شما بهینه سازی شده اند؟
آیا وب سایت یا وبلاگ شما برای نمایش داده شدن در دستگاه های مختلف (گوشی های هوشمند، انواع تبلت و دستگاه های رومیزی) بهینه سازی شده اند؟
یک وب سایت و وبلاگ پاسخگو نقطه ای بسیار مناسب برای آغاز فعالیت های شما می باشد. همچنین در منابع مختلف این موضوع مورد بحث و بررسی قرار گرفته است که گوگل چنین مواردی را در الگوریتم های خود مد نظر قرار می دهد.

۳- کلمات کلیدی برتر در کسب و کار خودتان را شناسایی کنید

هر کاربری در فضای وب این کلمات را در موتور جستجو مورد علاقه خودش (گوگل، بینگ، اسک–Ask– ، داک داک گوDuckDuckGo ) وارد می کند تا از آن طریق پاسخی برای مشکل یا مسئله خود پیدا کنند یا اطلاعات بیشتری در مورد آن جمع آوری نمایند. آیا فهرستی از کلمات کلیدی مد نظری که می خواهید برای آنها در موتورهای جستجو رتبه بالاتری داشته باشید را تهیه کرده اید؟

فهرستی از این کلمات کلیدی تهیه کنید و در درجه اول بررسی کنید و ببینید آیا کسی این کلمات را مورد جستجو قرار می دهد؟ خدمات برنامه ریز کلمات کلیدی گوگل Google Keyword Planner فضایی مناسب برای تحلیل جستجوی های ماهانه و جمع کردن ایده های جدید برای کلمات کلیدی جدید می باشد. توجه کنید و ببینید که آیا این کلمات در صفحات شما و آدرس های این صفحات به منظور ارتباط بهتر و افزایش حجم جستجو وجود داشته باشند.

۴- بکار بردن و اجراء یک ابزار بازاریابی جاذبه ای را مد نظر قرار دهید

در حالیکه تمامی این تاکتیک ها توسط خود شما می توانند انجام شوند، برای شما و سلامت فکری شما بهتر است که تمامی این فرایند ها، اطلاعات و محتوای خود را جهت استفاده و گزارش گیری در یک ابزار واحد و مجزا داشته باشید. در این رابطه ابزارهای مناسبی با ویژگی های متفاوتی (بازاریابی ایمیلی، صفحات فرود، عملکرد صفحات و قابلیت هایی در رابطه با مدیریت ارتباط با مشتریان) جهت کمک کردن به شما وجود دارد تا حرکت شما به سمت اهداف تعیین شده را حفظ نماید.

حالا چند تاکتیک مورد نیاز خودتان در بازاریابی جاذبه ای را برای شروع فعالیت در اختیار دارید. با داشتن این موارد، در مسیر حرکت مناسب در ارتباط با اهداف بازاریابی خودتان قرار دارید. این موارد در مقابل سود و منفعت سرشاری در رابطه با اهداف کوتاه مدت و بلند مدت کسب و کار شما برای شما دارند که شما و سازمان شما را در موقعیتی قابل قبول برای کسب موفقیت قرار می دهند.

دیگر چه تاکتیک هایی در زمینه بازاریابی جاذبه ای می شناسید که در آغاز فعالیت می توانند مفید واقع شوند؟

منبع : تارنما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Call Now Buttonمشاوره رایگان