تاکتیک های اولیه برای بازاریابی جاذبه ای

 

از زمان روی کار آمدن بازاریابی جاذبه ای، بسیاری از شرکت ها در حال مشاهده مزایای این نوع از بازاریابی هستند. خواه این استفاده در تصویر برند، افزایش مشتریان بالقوه و مشتریان نهایی یا افزایش ترافیک ورودی به وب سایت شما باشد، روش به کار گرفتن و اصول بازاریابی جاذبه ای روشی فوق العاده برای بهبود استراتژی فعلی بازاریابی شما می باشد.

اگر تازه قصد شروع کردن دارید یا همین چندی پیش فعالیت های بازاریابی خود را در ارتباط با بازاریابی جاذبه ای آغاز کرده اید، قبل از هر چیز از این چند تاکتیک استفاده کنید:

۱- اهداف خود را تعریف کنید

به منظور آغاز فعالیت های اولیه خودتان در حوزه بازاریابی جاذبه ای، اهداف بازاریابی شما باید به اهداف تعیین شده برای کسب و کار شما نائل شوند. این اهداف کمک می کنند تا تیم شما همواره در مسیر حرکت خودش باقی بماند، شکاف ها و وقفه ها را در طی این فرایند تشخیص دهید و استراتژی کلی خود را با اهداف شرکتی خودتان هماهنگ سازید. نقطه فوق العاده برای شروع دنبال کردن چارچوب اهداف اسمارت (مشخص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، واقعگرایانه و زمان دار) می باشد.خواه تمرکز شما بر روی افزایش بازدید ها، مشتریان بالقوه یا نهایی باشد، این تلاش ها را با اهداف بلند مدت و کوتاه مدت کسب و کار خودتان برای ایجاد تجربه ای بهتر برای مشتریان هماهنگ کنید.

۲- مخاطبین هدف خودتان را شناسایی کنید

اکنون اهداف کوتاه مدت خودتان را بصورت مشخص تعریف کرده اید، حالا چکاری باید انجام دهید؟ اجازه دهید به شناسایی مخاطبین نهایی شما بپردازیم. این افراد مشتریان ایده آل شما هستند، که مستعد اهداف بلند مدت کسب و کار شما بوده و از خدمات و محصولات شما بیشترین منفعت را کسب می کنند.یک راه و روش بسیار مناسب برای انجام این کار داشتن یک بازبینی از مجموع مشتریان فعلی خودتان می باشد. آن افرادی که در پایان روز بهترین نرخ بازگشت سرمایه را برای سازمان شما ایجاد می کنند، چه کسانی هستند؟ از آنجا آغاز کنید، برای ایجاد یک پایه و اساس برای فعالیت های خودتان شروع به شناسایی روندهای مشتریان خود،شامل طول دوره قرارداد، محصولات و خدمات خریداری شده، بزرگترین نکته مثبت آنها کنید.

۳- بررسی کنید و ببینید مخاطب هدف شما در کجا قرار دارد

زمانی که مخاطب هدف شناسایی شده است، حالا زمان آن می رسد که بررسی کنید و ببینید بحث و گفتگوهای مخاطب هدف شما در کجا جریان دارد. هر صنعتی اطلاعات مورد نیاز خودش را به شیوه های مختلفی به دست می آورد که این شیوه ها می تواند از طریق شبکه های اجتماعی خاص مانند لینکداین، توئیتر یا فیسبوک یا مقالات تحقیقاتی خاص آن صنعت بخصوص باشد. با پرسش از مشتریان فعلی خود بصورت مستمر در مورد روش بدست آوردن اطلاعات مرتبط با آن صنعت توسط آنها، آن کانال ها را مورد شناسایی قرار دهید. فعالیت های رهبران صنعت را مورد بررسی قرار داده و ببینید آنها در این شبکه ها چه کسانی را دنبال می کنند یا اینکه مقالات و مطالب چه کسانی را به اشتراک می گذارند تا نقطه آغازی برای شما بدست بیاید.

حالا چند تاکتیک مهم مورد نیاز در بازاریابی جاذبه ای را برای شروع فعالیت در اختیار دارید. با داشتن این موارد، در مسیر حرکت مناسب در ارتباط با اهداف بازاریابی کسب و کارتان قرار دارید. این موارد سود زیادی در رابطه با اهداف کوتاه مدت و بلند مدت کسب و کار شما برای شما دارند که شما و سازمان شما را در موقعیت بهتری برای کسب موفقیت قرار می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Call Now Buttonمشاوره رایگان