تاریخچه جوملا چیست؟

 

در بسیاری از مقالات شاید خوانده باشید که شروع فعالیت جوملا و به وجود آمدن آن سال ۲۰۰۵ میلادی می باشد، اما در این مقاله تاریخچه دقیق تری از پیدایش جوملا (نرم افزاری برای طراحی سایت ) را برای شما نگارش می نماییم.

آفرینش جوملا به سال ۲۰۰۱ میلادی بر می گردد؛ جایی که گروهی از مهندسان و طراحان سایت در کشور استرلیا در کنار هم جمع شدند، و تشکیل گروه ی به نام مایکرو را دادند.

هدف این گروه، نرم افزاری به نام مامبو بود؛ تاریخچه مامبو نیز که یکی دیگر از cms های آماده برای طراحی سایت است، تاریخچه ای شبیه به جوملا دارا می باشد. که در آنها هدف ایجاد نرم افزاری آماده برای مدیریت محتوا ی سایت ها بود.

گروه مایکرو طولی نکشید که از هم  پاشیده شد.

تعدادی از آنها در سال بعد گرد هم جمع شدند و بر روی هدف ایجاد سیستم مدیریت محتوا کار کردند و توانستند در سال ۲۰۰۵ نرم افزار جوملا را آفرینش کنند. نرم افزاری برای طراحی سایت که کد های آن باز و رایگان بود، و هر شخصی اجازه استفاده از آن را بدون پرداخت هزینه ایی داشت.

بخشی دیگر و نفرات اصلی گروه مایکرو که موسسان آن بودند نیز، بعد از موفقیت دوستان خود در جوملا، در کنار هم جمع شدند و در سال ۲۰۰۸ نرم افزار مامبو را که یکی دیگر از cms های آماده به کاربران اینترنتی برای طراحی سایت ارائه دادند.

البته این برنامه نتوانست مانند جوملا و ورد پرس به محبوبیت برسد.

در این مقاله تاریخچه جوملا و تاریخچه مامبو را با هم مطالعه کردیم و در ادامه به معرفی جوملا می پردازیم.

منبع : مبنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مشاوره رایگان