برند، چیزی فراتر از یک لوگو است

 

طراحی لوگو، بخشی از طراحی برند است. ولی برند، تنها یک لوگو نیست. چه موقع می توان گفت که لوگو، قسمتی از یک برند شده است؟

برای جواب به این سئوال، اجازه دهید در ابتدا تعریف کنیم لوگو چیست و برند چه می باشد:

لوگو چیست؟

یک لوگو، همانندی دیگری ندارد، طراحی معنا داری که با نام شرکت شما اجین شده است. لوگوها همچنین پالت رنگ مخصوص به خود را دارند. پالتهای رنگ می بایست قابل اضافه و کم شدن باشند و همچنین بطور پیوسته و با سرعت، برای تمام نیازهای تجاری شما تغییر داده شوند بطوریکه هرگز غبار کهنگی بر آنها قرار نگیرد.

برند چیست؟

برند، مجموعه ادراکاتی می باشد که مشتریان شما در مورد حرفه شما دارند. توجه داشته باشید که برندها، در ذهن مشتریان شما زندگی می کنند و تنها ایده هایی می باشند که مشتریان از شما خواهند داشت.

به این معنی که برند، چیزی خارج از کنترل شما است. شما می توانید ذهن مشتریان تان را با تعریفی از برند و طرحی چشمگیر، تحت کنترل خود در آورید. سپس، از آن طرحهای گرافیکی بطور پیوسته در تمام اجزای بازاریابی تان استفاده نمایید.

ویژگیهایی از برند که کنترل کاملی بر آنها دارید به قرار زیرند:

سناریو

سناریویی که شما در مورد حرفه تان خواهید گفت. اولین گام در برند سازی، آنست که درک کنید چه کسی هستید، چه کاری انجام می دهید، چه چیزی شما را از دیگران متفاوت خواهد کرد، و بهترین مشتریان تان چه کسانی هستند. و سپس تمام آنها را در یک سناریوی ساده، قابل گفتن، و قابل درک قرار دهید. از این نوشتار، بعنوان اساسی برای کلیه پیامهای تجاری و نوشتارهای و طرحهای بازاریابی و استراتژیک تان استفاده نمایید.

لوگو

لوگوی شما می بایست طوری طراحی شده باشد تا بتواند بصورت بصری، سناریوی برند شما را به گوش مخاطب برساند و همچنین به اندازه جذاب باشد تا بتواند مشتریان هدفمندتان را مجذوب نماید (بهترین مشتریان).

لغتنامه بصری

لوگوی شما، تنها یکی از ابزارهای پیام بصری تان است. چنانچه عناصر بازاریابی تان تنها شامل لوگوی شما به همراه متنی بر روی کاغذ سفیدی باشد، در اینصورت، برای شروع کار، قدم بزرگی را برداشته اید ولی فرصت بزرگی را برای چشمگیرتر کردن طرحهایتان از دست داده اید. لغتنامه بصری شما، تمام گرافیکهای شما می باشد – نظیر رنگهای پیش زمینه ها، طرحهای هدر، عکسها، تصاویر تبلیغاتی، حاشیه ها، دگمه ها، یا پیشنهادهای ویژه، تصاویر محصولات (نظیر عکس جلد کتابها)، و نوع فونتها و پالتهای رنگ. اینکار به شما کمک خواهد کرد تا طراحی هایتان را از دید مشتری، منسجم تر و با مفهوم تر سازید.

طراحی عناصر خاص بازاریابی

طراحی کارت ویزیت، سربرگ، بروشور، جلد کتاب، وب سایت، وبلاگ، مقالات، و حتی صفحات توییتر شما، همه و همه بخشی اثر گذار از برند شما هستند. این عناصر، می بایست همدیگر را تقویت کنند و متناسب با هم باشند بدون آنکه نیاز به همسان سازی داشته باشند.

جمله آخر اینکه، برند، چیزی فراتر از یک لوگو است – برند، نوشتاری است که شما توسط المانهای گرافیکی بی نظیر، به گوش دیگران خواهید رساند. نوشتاری که در ذهن مشتری قرار خواهد گرفت. چنانچه اینکار را درست انجام دهید، برای همیشه در ذهن آنها خواهد ماند.

به محض آنکه پیام شما، در ذهن مشتری قرار گرفت، که به آن، یادآورندگی اطلاق می شود، مشتریانتان همگی، در یک مسیر قرار خواهند گرفت. به این معنی که حرفها و گفته های آنها در مورد شما و شرکتتان، نظراتشان را در مورد شما تقویت خواهد کرد. نظراتی که شما دوست دارید آنها در مورد شما داشته باشند.

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مشاوره رایگان