در این مقاله ما آموزش ایجاد فول بک آپ دایرکت ادمین مرحله به مرحله با مثال تصویری به شما توضیح می دهیم ، بک آپ گیری یکی از رمز های موفقیت هر وب سایت می باشد ، در اینترنت بسیاری از سایت های بزرگ به دلیل عدم تهیه نسخه پشتیبان سایت خود را از دست دادند ، از آن جایی که ممکن است در هرلحظه سرور با مشکل مواجه شود شما همیشه چند نسخه پشتیبان داشته باشید تا سریعا از آنها استفاده نمایید.

 

ایجاد فول بک آپ در دایرکت ادمین

ابتدا وارد پنل هاست دایرکت ادمین خود شوید و سپس روی قسمت Create/Restore Backups کلیک کنید :

ایجاد فول بک آپ دایرکت ادمین + آموزش تصویری

سپس چک کنید تمام گزینه ها علامت خورده باشد و سپس روی گزینه Create Backup کلیک کنید تا فول بک آپ شما ایجاد شود.

پس از چند دقیقه در صفحه اصلی دایرکت ادمین خود مراجعه کنید و سپس روی گزینه Message System کلیک کنید ، در صورتی که فول بک آپ شما در دایرکت ادمین ایجاد شده باشد پیام موفقیت آمیز بودن یا نبودن آن در اینجا اضافه می شود. پیام موفقیت آمیز بودن بک آپ گیری در دایرکت ادمین Your backups are now ready می باشد.

 

دانلود بک آپ پس از ایجاد فول بک آپ دایرکت ادمین

به صفحه اصلی دایرکت ادمین خود وارد شوید و سپس از قسمت Your Account روی File manager کلیک کنید و سپس وارد پوشه backup شوید ، بک آپ شما در این پوشه اضافه می شود و با کلیک کردن روی آن مرورگر شما شروع به دانلود می کند ، اگر به جاید دانلود فایل صفحه با متن ناخوانا مشاهده کردید می توانید از اینترنت دانلود منیجر استفاده کنید و یا این فایل را در file zip اضافه کنید و مجدد دانلود کنید ، برای انجام این کار روی دکمه Empty Clipboard کلیک کنید و سپس تیک فایل بک آپ را علامت بزنید و سپس روی دکمه Add to Clipboard کلیک کنید و سپس در زیر صفحه در قسمت Compress clipboard files to فرمت را روی zip قرار دهید و نام فایل را به دلخواه وارد کنید و سپس روی دکمه Create کلیک کنید تا فایل zip بک آپ شما ایجاد شود سپس آن را دانلود کنید و پس از آن تست کنید بک آپ کامل گرفته شده باشد.

 

توجه : استفاده از روش zip کردن به دلیل احتمال اشتباه و ناقص شدن بک آپ اصلا توصیه نمی شود ، بنابراین بهتر است یا آن را با نرم افزار دانلود کنید و یا به public_html خود منتقل کنید و با لینک مستقیم دانلود کنید.

امیدوارم مقاله ایجاد فول بک آپ دایرکت ادمین برای شما مفید بوده باشه ، در صورتی که مشکل یا نظری داشتید در زیر همین صفحه برای ما ارسال کنید.