انواع چاپگرها!

 

چاپگرها از لوازم جانبی کامپیوتر هستند که اکثر کاربران اداری و حتی خانگی، با توجه به نیاز خود یک نمونه از آن را در اختیار دارند.
با توجه به تنوع بالای انواع چاپگر، اما انتخاب یک نمونه مناسب برای هر کاربر، شاید کاری سخت و سردرگم کننده باشد. به همین منظور توجه به نکاتی هنگام خرید لازم و ضروری است. به همین منظور گروه تارنما قصد دارد تا شما را با ۵ نوع چاپگر آشنا کند تا در هنگام خرید دچار سردرگمی نشوید:
براساس نوع مصرف و کارایی، چاپگرها به ۵ نوع مختلف تقسیم می شوند:

۱- چاپگرهای جوهرافشان

چاپگرهای جوهرافشان به وسیله پاشیدن قطرات ریز جوهر روی یک صفحه کاغذ از طریق منافذ ریزی که در هد وجود دارد، باعث به وجود آوردن تصاویر سیاه و سفید و رنگی در حد کیفیت مناسب می شود. رنگ های اصلی در چاپگرهای جوهرافشان، به سه رنگ اصلی تقسیم می شود: آبی، قرمز، زرد.

۲- چاپگرهای لیزری سیاه و سفید

چاپگرهای لیزری تک رنگ همانند سیستم الکتروستاتیکی که در دستگاه فتوکپی وجود دارد، عمل چاپ را انجام می دهند که این عامل باعث افزایش سرعت و کارایی چاپگر می شود. از ویژگی های جالب استفاده از چاپگرهای لیزری تک رنگ قیمت پایین برای هر صفحه چاپ است که در کل باعث کاهش هزینه تعویض و با شارژ کارتریج می شود. همچنین استفاده از کاغذهای معمول می تواند باعث کاهش هزینه کاغذ مصرفی در طولانی مدت شود. یک چاپگر لیزری، بهترین انتخاب برای یک دفتر کار یا محیط اداری بزرگ است که نیاز به چاپ متن های زیاد در طول روز دارند.

۳- چاپگرهای رنگی لیزری

بهترین انتخاب برای چاپ تصاویر گرافیکی و عکس، یک چاپگر رنگی لیزری است که به جای استفاده از جوهر، از تونرهای CMYK برای چاپ استفاده می کنند. یکی از ویژگی های جالب این چاپگرها، سرعت بالای آنها در چاپ تصاویر و متن ها است که تقریبا با هیچ کدام از انواع چاپگرها قابل مقایسه نیست.

۴- چاپگرهای چندکاره

در کارهای اداری، وجود یک چاپگر چندمنظوره تاثیر بسیار زیادی بر روی سرعت کار دارد و شما می توانید در جایی کمتر، چاپگر، اسکنر و دستگاه فکس خود را به صورت یکجا داشته باشید، اما این دستگاه ها ایرادهایی دارند، یکی از ایرادات دستگاه MFD این است که در صورتی که یک مشکل در یکی از اجزای این دستگاه به وجود آید، وسایل دیگر را تحت الشعاع قرار می دهد. دومین ایراد این دستگاه، عدم امکان ارتقای ویژگی های این دستگاه است و شما از یک سری امکانات ثابت و غیرقابل تغییر برخوردار هستید که این عامل برای بعضی از کاربران چندان خوشایند نیست.

۵- چاپگرهای قابل حمل

این چاپگرها اندازه بسیار کوچک در حد یک کیف دستی مردانه دارند که به راحتی می توان آن را به جاهای مختلف حمل کرد. از ویژگی های جالب این چاپگر، وزن کم آن است که در حدود ۵ پوند وزن دارد و به راحتی با باتری کار می کند. معمولا این چاپگرها از تکنولوژی چاپگرهای جوهرافشان یا روش تانرهای حرارتی (ریبون) استفاده می کنند.
منبع : tar-nama.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Call Now Buttonمشاوره رایگان