افزایش فروش با بازاریابی مستقیم!

 

یکی دیگر از روش های بسیار موثر در افزایش فروش، بازاریابی به روش مستقیم و رو در رو می باشد.این روش به این شکل است که فرد در مقابل مشتریان احتمالی خود حضور پیدا می کند و شروع به توضیح کار یا محصول خود می کند.

این روش با گذشت زمان کمی از تب وتاب افتاده است ولی هنوز بهترین روش برای بازاریابان است.روش های جدید این نوع بازاریابی در قالب ارسال نامه مستقیم به افراد خاص ، بازاریابی مستقیم از طریق ایمیل و یا تماس مستقیم تلفنی.

در بازاریابی مستقیم منتظر نمی مانیم تا افراد، آگهی تبلیغاتی ما را در روزنامه ها، تلویزیون و … دیده و به ما مراجعه کنند. بلکه خودمان دست بکار شده و با افراد علاقه مند مستقیما تماس گرفته و به آنها پیشنهاد مناسبی ارائه می کنیم.شرکت ما به شما پیشنهاد دارد تا با کم بودن بودجه ی تان جهت تبلیغات از روش بازاریابی مستقیم استفاده کنید.

 

۱- اولین مزیت: انتخاب دقیق بازار هدف

اگر می خواهید محصول خاصی را به تولید کنندگان پوشاک بفروشید، با بازاریابی مستقیم می توانید دقیقا تولید کنندگان پوشاک را انتخاب کنید.در این صورت هزینه ها به حداقل می رسند. حال فرض کنید تبلیغی را در مجله ای معتبر به چاپ می رسانید و تیراژ این مجله ۳۰ هزار شماره در ماه است.
شما دقیقا نمی دانید که چند درصد خوانندگان مجله  تولید کنندگان پوشاک هستند و آیا تبلیغ را خواهند دید یا خیر. ولی با بازاریابی مستقیم و ارسال نامه سفارشی می توانید مطمئن باشید که پیام شما توسط فرد موردنظر خوانده خواهد شد.
البته بازاریابی مستقیم اصول خاص خود را دارد که با رعایت آن اصول می توانید از خوانده شدن نامه یا ایمیل اطمینان حاصل کنید. یکی از اصول آن است که در ارسال نامه به افرادی که شما را نمی شناسند، هیچگاه از پاکت رسمی و آرم شرکت استفاده نکنید.
نامه را در پاکت معمولی ارسال کنید و در محل فرستنده نام خود را بنویسید و نه نام شرکت را. با اینکار احتمال خوانده شدن بسیار بیشتر می شود.

۲- دومین مزیت: تبلیغ با بودجه ی کم

در اوایل کار شاید بودجه کافی برای چاپ تبلیغات رنگی در روزنامه ها یا مجلات معتبر را نداشته باشید. ولی می توانید ۳۰۰ نامه برای علاقه مندان ارسال کنید. هرچه بازار هدف خود را دقیق تر و بهتر انتخاب کرده باشید، احتمال موفقیت شما بیشتر است.
حتی تقریبا بدون هیچ بودجه ای، می توانید به بازاریابی مستقیم از طریق تلفن بپردازید. البته بازاریابی تلفنی اگر با ظرافت صورت نگیرد، می تواند اثر نامطلوبی بر شخص مقابل بگذارد. اگر می خواهید در بازاریابی تلفنی موفق باشید.

روش های بالا بردن تاثیر بازاریابی مستقیم

یکی از روش های اشتباه در بازاریابی مستقیم این است که شما در انتقال مطالب خود اطلاع رسانی کنید نه تبلیغ.شما باید در مطالب خود مشتری را ترقیب و تشویق به خرید کنید .با اطلاع رسانی موجب بی اعتنایی فرد مخاطب به خدمات و محصولات خود می شوید.
اگر محصولی برای فروش دارید به جای توضیح دادن آن به مشتری، فواید و مزایای آن را ابتدا تشریح کنید.تا حداقل او برای دقایقی متوجه شود که شما به فکر او هستید نه فروش محصول خود.مثلا شما وسیله ای برای ترک سیگار دارید.
نگویید این وسیله با دارابودن این ویژگی ها با قیمت مناسب بهترین وسیله برای ترک سیگار است. بلکه بگویید ما به فکر سلامتی شما هستیم پس چرا شما به فکر سلامتیتان نباشید.
نکته بعدی این است که برای فروش یا تبلیغ خود زمان تعیین کنید و پایان زمان آن را اعلام کنید.این خود باعث افزایش مشتری خواهد شد.
اگر شما از این روش استفاده نکنید و زمان اتمام تبلیغ خود را اعلام نکنید،مخاطب شما به تبلیغ شما اهمیت کمی می دهد و پیش خود می گوید که وقت زیادی دارد که در مورد تبلیغ شما فکرکند.
مثلا: شما رستورانی دارید، این گونه تبلیغ کنید: رستوران ما از تاریخ ۳/۲ لغایت ۳/۱۵ به افرادی که ۴ پرس چلو کباب خریداری کنند.
یک پرس اضافی به همراه نوشابه هدیه خواهد کرد.
اگر از بازاریابی تلفنی مستقیم استفاده می کنید، در اولین بار سعی نکنید چیزی را بفروشید. بازاریابی تلفنی هنگامی موثر است که بصورت ترکیبی و همراه روشهای دیگر بکار رود.
مثلا با تماس تلفنی می توانیم از مخاطب بخواهیم که در صورت علاقه به محصولات ما، آدرس خود را بدهد تا اطلاعات بیشتر را از طریق پست بفرستیم.
ارزان ترین و آسان ترین راه برای بازاریابی مستقیم ارسال ایمیل است.
البته اینکار اشکالاتی نیز دارد. عده قابل توجهی از مخاطبان از اینترنت استفاده نمی کنند و آدرس ایمیل ندارند. همچنین بسیاری از افرادی که ایمیل دارند، ایمیل های خود را بطور منظم کنترل نمی کنند و شاید ایمیل شما چند هفته پس از ارسال، خوانده شود.

در تبلیغات مستقیم پیامی که منتقل می کنیم بالاترین اهمیت را دارد.‌

 

منبع: مدیر سبز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Call Now Buttonمشاوره رایگان