اشتباهات در طراحی لوگو

 

  • از برنامه ها، نرم افزارها و سایت هایی که به صورت رایگان یا با مبالغ ناچیزی طراحی آرم را انجام میدهند اجتناب نمایید. زیرا امکان شباهت سازی با سایر آرم ها وجود دارد و گاهی آرم های تکراری به شما تحویل می دهند. اگر کسب و کار تجاری شما در آینده مناسب گردد، لوگوی غیر حرفه ای شما ، به شهرت تجاریتان ضربه وارد می کند. کار طراحی را به متخصص همین رشته بسپارید و به او اعتماد کنید.

 

  • لوگوهایی که پیچیده و شلوغ و درهم یا با المانهای زیاد طراحی می شوند، دیرتردر ذهن می مانند و بیننده باید چندین مرحله را برای به خاطر سپاری هر آیتم یا المان طی نماید. آرم های ساده اما گویا، ماندگارترند و راحت تر نیز استفاده می گردند.

 

  • اصولا طرح شما نبایستی متکی بر رنگ باشد. آرم باید بدون رنگ طراحی شود و رنگ باید در انتهای کار به لوگو اضافه گردد. استفاده از رنگ های متنوع در طراحی آرم نیز ، بر شلوغی و درهمی آن می افزاید و عیب دیگر آن ، در هنگام کوچک سازی لوگو برای ثبت در جاهای کوچک است که رنگ بندی بیش از یک یا دو نوع از وضوح آن می کاهد و اثر بخشی و ماندگاری طرح را نیز کم می کند.

 

  • بهتر است در طراحی آرم از یک فونت برای نوشتار (در صورتی که آرم شما با نوشتار همراه است) استفاده نمایید. استفاده از فونت های زیاد نیز از ارزش بصری کار شما خواهد کاست.

 

  • استفاده از نوشتار زیاد یا درج نوشته هایی از قبیل آدرس ، شماره و یا عبارتهایی مانند Ltd و … از بار ارزشی آرم شما می کاهد و بهتر است هرگز از آنها استفاده نگردد. نوشته هایی از این قبیل می توانند بعد از طراحی و به ضرورت جایی که چاپ یا درج می شود ، اضافه می گردد. اما باید باز در هنگام ثبت آنها نیز مشخص باشد که از طرح آرم جدا می باشند. اگر به آرم شرکت های تجاری بزرگ نیز بررسی کنید، می بینید که آنها نیز هرگز از نوشتارهای اینچنینی در طرح لوگوی خود استفاده نکرده اند.

 

منبع: نویاسیستم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مشاوره رایگان