استفاده از فهرست مشاغل !

 

فهرست مشاغل ، معمولا فهرستی است که مشاغل را به صورت طبقه بندی شده از لحاظ شغل و مکان، نمایش می دهد. معمولا با پرداخت هزینه ای بیشتر می توان ، تبلیغ خود را در فهرست مشاغل چشمگیرتر ساخت، مثلا از یک عکس کوچک نیز استفاده کرد. افرادی که تصمیم به خرید محصول یا خدماتی خاص گرفته اند و نمی دانند آن را چگونه تهیه کنند، معمولا  به فهرست مشاغل مراجعه می کنند.

معمولا سه نوع فهرست مشاغل وجود دارند.

  1. کتاب های فهرست مشاغل جامع و کلی.

  2. فهرستهای محلی، مانند کتابهای تبلیغاتی که در درب منازل انداخته می شوند.

  3. فهرستهای صنعتی که به فهرست مشاغل صنعتی خاص می پردازد، مثلا فهرست مشاغل وابسته به چاپ و بسته بندی.

مزایای تبلیغات در فهرست مشاغل

۱- فراهم کردن امکانی ساده برای علاقه مندان برای تماس با شما:

با این نوع تبلیغات، این فرصت را برای خریداران فراهم می آورید تا به راحتی اطلاعات تماس شما را بیابند، حتی اگر تا به حال اسم شما را نیز نشنیده باشند.

۲- کسب اعتبار:

تبلیغ در فهرست مشاغل به افزایش اعتبار شما کمک می کند و خریداران خواهند دانست که شغل شما معتبر و پایدار است و می توان به شما اعتماد کرد.

۳- تاثیر گذاری طولانی:

کتابهای فهرست مشاغل معمولا به صورت سالیانه بروز در آورده می شوند.بنابرین یک آگهی در آن، تا یک سال در معرض دید دیگران است و حتی عده ای، نسخه جدید را تهیه نمی کنند و همچنان از همان فهرست مشاغل استفاده می کنند.

۴- بازده مناسب:

فهرست مشاغل معمولا توسط افرادی استفاده می شود که قصد خرید دارند. بنابرین می توان فروش خود را افزایش داد. معمولا نسبت به پولی که برای تبلیغات پرداخت می شود، سود قابل توجهی بدست می آید.

چگونه تبلیغ در فهرست مشاغل را موثر تر سازیم؟

۱- اندازه مناسبی را انتخاب کنید.

اندازه تبلیغ شما باید به اندازه ای بزرگ باشد که بتواند اطلاعات کافی را به مخاطب منتقل کند تا مخاطب ترغیب به برقراری تماس با شما شود.
در انتخاب دسته بندی مناسب دقت کافی به خرج دهید.
فهرست مشاغل تنها زمانی می تواند کارساز باشد که مشتری در هنگام جستجو در دسته بندی موردنظر، شما را بیابد.پس با نظرسنجی از دیگران دریابید مشتریان برای یافتن کالای شما دقیقا در دسته ای به جستجو می پردازند.

۲- در فهرست مشاغل اقدام به فروش نکنید.

هدف تبلیغات در فهرست مشاغل، فروش مستقیم نیست، بلکه ترغیب علاقه مندان به تماس با شما است. پس به جای تبلیغ محصولات ، سعی کنید علاقه مندان را تشویق به تماس با شما نمایید تا اطلاعات بیشتر دریافت کنند و در نهایت مشتری شما شوند.

۳- تبلیغ خود را ساده و در عین حال چشمگیر سازید.

خود را جای مشتری قرار دهید. اگر شما در بین چندین فروشگاه، در فهرست مشاغل، می خواستید، یکی را انتخاب کنید به چه مواردی توجه می کردید.مطالبی را بنویسید تا باعث شود مشتریان، شما را، برای تماس گرفتن انتخاب کنند.

۴- فهرست اینترنتی مشاغل

بیش از صد سایت فارسی ساخته شده اند که در واقع فهرست آنلاین مشاغل هستند. اگر آگهی شما فقط به صورت متن باشد، آگهی در این سایتها کاملا رایگان است.معروفترین و پربیننده ترین آنها در ایران، سایت ایستگاه است. با جستجوی کلمات “آگهی رایگان” در گوگل، می توانید چنین سایتهایی را بیابید. از این فرصت استفاده کرده و در تمامی این سایتها آگهی خود را به نمایش بگذارید.البته این نوع سایتها دقیقا فهرست مشاغل نیستند، بلکه برای تبلیغ محصولات طراحی شده اند، ولی می توان از آنها برای معرفی کسب و کار استفاده کرد.
منبع : مدیرسبز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Call Now Buttonمشاوره رایگان