اثر تبلیغات بر شبکه های اجتماعی در آینده

 

پیش بینی ها خبر می دهند که مبلغ تبلیغات در رسانه های اجتماعی می تواند در سال ۲۰۱۵ از ۸ بیلیون دلار تجاوز کند.
درست بیش از یک سال پیش، یعنی در سال ۲۰۰۹، فیس بوک تبلیغات را در این شبکه اجتماعی شروع کرد، و از آن زمان تا کنون، نه مشتریان و نه تبلیغ دهندگان از تکاپو نیافتاده اند. بر اساس یک گزارش، تبلیغات این رسانه اجتماعی ظرف چهار سال آینده، در سال ۲۰۱۵ به بیش از ۸ بیلیون دلار (آمریکا) جهش خواهد یافت.در سال ۲۰۱۰ تبلیغات این رسانه اجتماعی تنها به بیش از ۲ بیلیون دلار رسید. اگر این پیش بینی درست باشد، این افزایش میزان رشد سالیانه بیش از ۳۱% خواهد بود.

تعجبی ندارد که فیس بوک سهم عمده ایده های تبلیغاتی بکار رفته و درآمدهای تبلیغاتی تولید شده را در دست دارد. به عنوان رهبر بازار اجتماعی، بیشترین ایده های تبلیغات نمایشی هر شرکت دیجیتالی را به خدمت می گیرد و در حال پیشی گرفتن از یاهو و گوگل است.
کاملاً انتظار داریم فیس بوک، هم سهم ایده های تبلیغاتی و هم درآمد تبلیغاتی را افزایش دهد. دلیل این موضوع این است که آگاهی خریدار سرعت می یابد و هدف گیری و طراحی خلاقانه برای بهینه سازی عملکرد تبلیغات نیز بهبود می یابد.
این گزارش پیشگویی می کند که:

  •  تبلیغات نمایشی در این رسانه اجتماعی تا ۳۰% افزایش خواهد یافت تا در سال ۲۰۱۵ به ۷/۷ بیلیون دلار برسد.
  •  انتظار می رود قالب های غیرنمایشی از جمله گزینه هایی مثل “محصولات برتر” در سال ۲۰۱۵ در حدود ۶۰۰ میلیون دلار افزایش یابند.
  •  این پیش بینی قالب های تبلیغاتی واقعی را پوشش می دهد، نه سایر گزینه هایی مثل بازی های اجتماعی، جایزه های مجازی یا تجارت اجتماعی.

در ماه مارس ۲۰۱۱، شرکت کام اِسکُر بیان داشت که یاهو، گوگل و مایکروسافت سه وب سایت برتر بوده اند، فیس بوک با بیش از ۹/۱۵۲ میلیون بازدید کننده در مقام چهارم بوده است.
آنچه که شگفت انگیز است این است که تبلیغات مقدار زمانی را که مصرف کنندگان بر روی شبکه های اجتماعی می گذرانند یا تعداد مصرف کنندگانی که روزانه برای تشکیل پروفایل ثبت نام می کنند، را کم نکرده است. Twitter و LinkedIN نیز جزو ۵۰ وب سایت برتر هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مشاوره رایگان