ابزارهای بسیاری برای کد نویسی PHP وجود دارند که با استفاده از آنها می توانید راحت تر برنامه نویسی نمایید. در زیر چند مورد را که مورد استفاده دارکوب نیز می باشد به شما نمایش داده ام.

Aptana PHP

Aptana PHP ویرایشگر متن باز PHP می باشد که در کنار Aptana Studio مورد استفاده قرار می گیرد. برای اطلاعات بیشتر به online documentation about Aptana PHP مراجعه نمایید.

PHPUnit

PHPUnit ابزار کامل JUnit جهت تست و بررسی PHP 5 می باشد. ابزاری جهت تست برنامه های نوشته شده توسط PHP شما می باشد. تست کردن برنامه توسط فریم ورک PHPUnit بسیار ساده می باشد; برای نحوه استفاده به نحوه استفاده مراجعه نمایید.

Securimage

Securimage ابزاری رایگان, جهت ساخت تصاویر با کدهای رندم CAPTCHA جهت امن سازی فرم های وب سایت می باشد.

SublimeText

http://www.sublimetext.com/

 

ابزاری برای ویرایش کدهای PHP که توسط برنامه نویسان مورد استفاده قرار می گیرد، Sublime Text دارای امکانات جانبی بسیاری در باکس کناری آن می باشد. می توانید چندین ستون/ ردیف/ پنجره در هر پروژه باز نمایید ، موس را در چندین جای مختلف قرار دهید، کلیدهای میانبر برای آیتم های مختلف تعریف نمایید و سایر موارد. ویژگی مورد علاقه من مدیریت بسته ها می باشد ، که با برنامه نویس امکان نصب پلاگین های مختلف را می دهد تا از تابع های مختلفی استفاده نماید.

بسته های مختلف از بابت معرفی (سایر موارد را می توانید در این آدرس بیابید https://sublime.wbond.net/):

  • phpDocumenter (ایجاد تالیفات حرفه ای)
  • Alignment (مرتب سازی کدها)
  • PHP Completions Kit (تکمیل کننده پارامترها؟)
  • Automatic Backups (نگه داشتن فایل بک آپ همه چیز)
  • Retro Computer Themes (قالب نماشی مترو)
  • Bracket Highlighter (های لایت کردن براکت ها)
  • LastModifiedIndicator (نمایکشگر تغییرات فایل)

Composer

https://getcomposer.org/

در صورتی که قصد استفاده از کتابخانه های محبوب PHP را دارید می توانید از این ابزار استفاده نمایید.  به راحتی می توانید فایلcomposer.json در ریشه اصلی پروژه خود ایجاد نموده, و یک دستور را اجرا نمایید, و کلیه ارتباط ها بارگذاری می گردند و آماده استفاده می باشند.  کتابخانه های بسیار در https://packagist.org

Git/SVN/Version Control

http://git-scm.com/

ابزاری جهت استفاده در پروژه های تیمی.  در صورتی که چندین نفر بر روی یک فایل کار می نمایند و نیاز به بازگردانی به نسخه های قبلی باشد استفاده از این ابزار بسیار مناسب خواهد بود. به شما پیشنهاد می نمایم در مورد نحوه استفاده و امکانات به Git مراجعه نمایید.

PHP Debugbar

https://github.com/maximebf/php-debugbar

ارسال اطلاعات رفع عیب و صفحه کنسول مرورگر.  خروجی var_dump()ing برای شما ارسال خواهد شد, Jpop.  این ابزار شبیه به FirePHP می باشد اما استفاده از آن بسیار ساده تر می باشد.  این ابزار شبیه به Monolog می باشد, که اطلاعات رفع عیب PHP را به صورت پیچیده تر به خروجی ارسال می نماید.

Faker

https://github.com/fzaninotto/Faker

کتابخانه بسیار جالبی از اطلاعات پیش فرض که می توانید از آن استفاده نمایید — نام, آدرس و سایر موارد.

Geocoder

https://github.com/geocoder-php/Geocoder

ابزاری بسیار مناسب برای به کار گیری توابع مربوط به مکان که به مانند Google, Bing و MapQuest کار می نماید.

Directus

http://getdirectus.com

Directus فریم ورک مدیریت محتوا نوشته شده بر پایه PHP می باشد که به شما امکان تغییر نحوه دریافت، پردازش و نمایش محتوا را می دهد. ;کافی است دستورهای SQL خود را بنویسید تا Directus سایر کارها را برای شما انجام دهد. در حقیقت می توانید از آن به عنوان یک سیستم مدیریت محتوا استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Call Now Buttonمشاوره رایگان