یک آنتی ویروس کافی نیست!

 

اگر دقت کنید گاهی اوقات با کاربرانی بر می خوریم که برای افزایش امنیت کامپیوتر خود از چندین آنتی ویروس استفاده می کنند. واقعا تعداد زیاد آنتی ویروس در ایجاد امنیت کامپیوتر موثر است؟ موضوع دیگر این است که باید از چه نوع آنتی ویروس استفاده کرد؟

خیلی از افراد هم از یک نوع آنتی ویروس روی سیستم عامل خود مخصوصا ویندوز استفاده می کنند. ولی باید بدانید که وجود دو آنتی ویروس در کامپیوتر بسیار مفید است. در انتخاب آنتی ویروس ها دقت کنید. گاهی اوقات به دلیل ناسازگاری دو نوع آنتی ویروس با هم موجب اختلال در سیستم کامپیوتر شما می شود. گاهی اوقات هم نمی شود. بنابراین در انتخاب آنتی ویروس ها دقت کنید.

بیشتر نرم افزارهای ضد ویروس همچون کسپراسکای، نورتون یا… سعی می کنند تا ویروس های احتمالی را در وب یا مکان های دیگر شناسایی کنند، سپس آپ دیتی با شناسایی ویروس برای شما می فرستند و به این ترتیب کامپیوتر شما می تواند خطرات احتمالی را شناسایی کند. این بسیار خوب به نظر می رسد اما  دو مشکل اصلی این روشِ دسترسی به نرم افزار آنتی ویروس عبارت اند از:

ایجاد بد افزار های ناشناخته

هکرهای بسیار حرفه ای یا سازمان های جاسوسی بدافزارهایی تولید می کنند که قبلا هرگز در اینترنت دیده نشده است و آن را برای یک گروه از مخاطبین خاص می فرستد. شما فکر می کنید که انتی ویروس شما قادر به شناسایی چنین بدافزاری است؟ به نظر منفی می باشد.

 لیست سفید به برخی ابزارهای جاسوسی

شرکت مک‌ آفی یک لیست سفید دارند. این لیست سفید به برخی ابزارهای جاسوسی برای نیروهای پلیس یا دیگر آژانس های جاسوسی اجازه کارکرد می دهد و در مورد وجود آنها روی کامپیوتر شما هشدار نخواهد داد! بنابراین، شما می توانید کی‌لاگر، ابزار دسترسی از راه دور یا بدافزارهای دیگر روی دستگاه خود داشته باشید که آنتی ویروس تان به آنها اجازه ورود داده است.
بهترین ابزار امنیتی Microsoft Security Essentials است و در کنار آن نیز از آنتی ویروس های رایگان یا منبع باز به صورت یک بار در هفته برای اسکن کلی کامیپوتر استفاده نمایید. ابزارهایی مانند malwarebytes . باید بدانید ابزار امنیتی مایکروسافت بسیار عالی است اما باید در کنار آن آنتی ویروس دومی نیز داشته باشید تا مطمئن شوید که مایکروسافت کار خود را به درستی انجام می دهد.

مساله مهم

هرگز هر دو برنامه را به طور همزمان اجرا نکنید. آنتی ویروس ها اصولا خیلی خوب با هم کنار نمی آیند و استفاده همزمان از دو نرم افزار شاید به این منجر شود که یکی به عنوان ویروس شناخته شود. یا در برخی موارد، حتی باعث اختلال در عملکرد فایل شود. هم چنین، اجرای همزمان دو برنامه باعث تحلیل رفتن منابع سیستم نیز می شود. در عوض، همیشه از یک ابزار امنیتی به صورت همیشه روشن استفاده کنید و نرم افزار آنتی ویروس دوم خود را در مواقع لازم به صورت دستی فعال کنید. که باید در این هنگام ابزار امنیتی اولی را غیر فعال کنید.
منبع: تارنما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Call Now Buttonمشاوره رایگان