در بخش قبلی آموزش سئو سایت در مورد گزینه هایی که در قسمت راست و چپ گوگل وبمستر تولز قرار دارد صحبت کردیم. در ادامه معرفی سرچ کنسول بخش های مختلف این سایت بسیار مفید در آنالیز و طراحی سایت سایر گزینه هایی که در دسترس قرار می دهد را اشاره می کنیم.

آموزش سرچ کنسول Google Search Console

سرچ ترافیک Search Traffic

گزینه سرچ ترافیک که یکی از تب های پر کاربرد می باشد و خود به چندین قسمت مختلف تقسیم شده است. سرچ آنالیتیک (Search Analytics) بخشی است که خود به تنهایی می تواند یک مقاله تخصصی را نیاز داشته باشد. در این تب می توانید امکاناتی نظیر تعداد نمایش سایت به کاربران را به صورت دقیق مشاهده کنید و نیز کلیک ها در بخش های مختلف سایت و رتبه هر کدام از صفحات خود را نیز ببینید. با توجه به این موارد اهمیت این بخش در طراحی وب سایت کاملاً مشخص است و می تواند اطلاعات کاملی را از سایت شما در اختیارتان بگذارد. بخش دیگری که در بهینه سازی سایت شما بسیار کاربردی است قسمت (Links To Your Sitee) می باشد که لیستی از تمامی لینک هایی که به سایت شما ارجاع شده است و سایت پیوند دهنده را مشاهده کنید و همچنین می توانید در قسمت اینترنال لینک شاکله لینک های داخلی خود را آنالیز نمایید، این موارد کمک خواهند کرد از پیوند شدن با سایت های اسپم جلوگیری نمایید.

آموزش سرچ کنسول Google Search Console

بخش گوگل ایندکس Google Index

این تب نیز خود به چند زیر مجموعه تقسیم می شود و نقش مهمی در آنالیز و سئو سایت دارد. ایندکس استاتوس که نماینگر ایندکس شدن صفحات توسط گوگل می باشد و زمانی که بخواهید قالب سایت را عوض کنید و یا تغییری در صفحات سایت ایجاد کنید این گزینه برای شما بسیار کاربردی خواهد بود. گزینه دوم کانتنت کیوردس می باشد که برای نمایش کلمات کلیدی کاربرد دارد و در آن به ترتیب از مهم ترین کلمات سایت شما نمایش داده می شود و البته نکته ای که در این قسمت وجود دارد این است که گوگل حرف های اضافه را مورد آنالیز قرار نخواهد داد همچنین تب دیگری نیز وجود دارد که به نوعی شامل لیست سیاه طراحی سایت شما می باشد. این بخش به سایت های مسدود شده توسط شما مرتبط می باشد و در واقع همان بلک لیست شما بوده و سایت هایی کگه بلاک کرده اید را می توانید در آن مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مشاوره رایگان