در این آموزش قصد داریم تا نحوه ساخت دیتابیس در دایرکت ادمین را به شما کاربران عزیز آموزش بدهیم ، سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس یا جوملا برای قرار دادن محتوا و تنظیمات وب سایت از دیتابیس استفاده می کنند ، در واقع بیشتر اطلاعات سایت که شما در سایت ایجاد می کنید در دیتابیس ذخیره می شود تا در موقع لزوم آنها از دیتابیس استخراج شوند و به کاربر نمایش داده شوند.

 

مراحل ساخت دیتابیس در دایرکت ادمین :

ابتدا به پنل دایرکت ادمین خود وارد شوید ، برای ورود به پنل دایرکت ادمین خود به آخر آدرس سایت خود :۲۲۲۲ اضافه کنید مانند : yourdomain.com:2222 ، توجه داشته باشید ممکن است سرویس دهنده شما این عدد را تغییر داده باشد.

سپس مانند تصویر زیر از قسمت Your Account روی گزینه MySQL Management کلیک کنید :

آموزش ساخت دیتابیس در دایرکت ادمین

در اینجا لیست دیتابیس هایی که از قبل ایجاد شده است به شما نمایش داده می شود ، برای ساخت دیتابیس در دایرکت ادمین شما باید روی گزینه Create new Database کلیک کنید :

آموزش ساخت دیتابیس در دایرکت ادمین

شما در این قسمت باید مشخصات دیتابیس را وارد کنید :

آموزش ساخت دیتابیس در دایرکت ادمین

هر اطلاعاتی که در این فرم وارد می کنید را باید در صفحه نصب سیستم مدیریت محتوا وارد نمایید.

۱- نام دیتابیس یا همان نام پایگاه داده شما اگر آن را ali وارد کنید پس از ساخت دیتابیس نام پایگاه داده شما test_ali می شود ، توجه داشته باشید test همان نام کاربری هاست شما است.

۲-نام کاربری یا username دیتابیس شما است.

۳-رمز عبور دیتابیس

۴-تکرار رمز عبور دیتابیس

نکته : سعی کنید برای رمز عبور دیتابیس یک رمز تصادفی سخت انتخاب کنید.

پس از ساخت دیتابیس مشخصات دیتابیس ایجاد شده به شما نمایش داده می شود :

آموزش ساخت دیتابیس در دایرکت ادمین

امیدواریم این آموزش برای شما مفید بوده باشه ، لطفا در صورتی که نظر یا مشکلی در مورد این مقاله دارید ، آن را در قسمت دیدگاه های سایت برای ما ارسال کنید تا در کوتاه ترین زمان به سوالات شما پاسخگو باشیم.