آموزش امکانات سی پنل قسمت چهارم

 

در مقاله های قبل به ۳۰ سوال از آموزش های سی پنل پاسخ دادیم ، ما قصد داریم تا تمام ویژگی های سی پنل را در ۹۰ سوال و جواب در ۹ جلسه به شما کاربران عزیز آموزش بدهیم ، در این مقاله جلسه چهارم آموزش امکانات سی پنل شامل سوال های ۳۱ تا ۴۰ را ارسال کرده ایم.

 

آموزش امکانات سی پنل جلسه چهارم :

۳۱-سوال : چگونه بک آپ دیتابیس ام را با فرمت sql یا zip در phpmyadmin ایمپورت کنم ؟

پاسخ : چنانچه شما بک آپ خود را به صورت zip یا sql قبلا از phpmyadmin دانلود کرده اید و قصد دارید آن را در دیتابیس خود import نمایید ، به سی پنل خود وارد شوید و از تب DATABASES روی گزینه phpMyAdmin کلیک کنید ، در این صفحه شما باید روی دیتابیس مورد نظر کلیک کنید ( چنانچه دیتابیس را ایجاد نکرده اید با توجه به سوال ۳۳ دیتابیس جدیدی در سی پنل ایجاد کنید ) ، بعد از کلیک روی دیتابیسی که قصد ریستور کردن فایل SQL روی آن را دارید روی گزینه Import کلیک کنید ، Character set of the file را روی uft-8 تنظیم کرده و سپس فایل پشتیبان دیتابیس را انتخاب نمایید و برای import کردن دیتابیس در سی پنل روی گزینه Go کلیک کنید.

۳۲-سوال : چگونه از دیتابیس خود را در پی اچ پی مای ادمین export کنم ؟

پاسخ : برای export کردن دیتابیس در phpmyadmin ، پس از وارد شدن به این محیط روی دیتابیس مورد نظر کلیک کنید و سپس از منو های بالا روی گزینه Export کلیک نمایید ، در قسمت Export Method در صورتی که گزینه Quick علامت خورده باشد تمام جداول شما دانلود خواهد شد ، در صورتی که روی گزینه Custom قرار دهید شما می توانید تنها جداول مورد نیاز خود را اکسپورت کنید همچنین امکان Character و تنظیم نوع فشرده سازی و غیره فعال خواهد شد ، سپس  برای دانلود روی go کلیک کنید.

۳۳-سوال : چگونه دیتابیس یا بانک اطلاعاتی جدیدی در سی پنل ایجاد کنم ؟

پاسخ : شما می توانید در تب DATABASES قسمت MySQL® Databases دیتابیس جدیدی ایجاد کنید ، در این صفحه سه مرحله برای ساخت دیتابیس در سی پنل وجود دارد ، در قسمت Create New Database شما باید نام دیتابیس جدید را ایجاد کنید ، در قسمت MySQL Users یک نام کاربری و رمز ایجاد کنید و در قسمت Current Users شما می توانید دیتابیس خود را به کاربری که ایجاد کردید  متصل کنید.

۳۴-سوال : کاربرد گزینه MySQL® Database Wizard در سی پنل در چیست ؟

پاسخ : در صورتی که شما قصد نصب سیستم های مدیریت محتوا روی هاست خود را دارید و نیاز به دیتابیس جدیدی دارید به راحتی می توانید با این گزینه سه مرحله ساخت دیتابیس را پشت سر هم انجام بدهید ، در واقع کار این گزینه درست مانند MySQL® Databases است ، با این تفاوت که پشت سر هم این مراحل را انجام می دهید و ساخت دیتابیس کمی راحت تر است ، سی پنل خود کاربری و دیتابیس شما را هم متصل می کند ، برای ساخت دیتابیس از طریق Wizard ، روی گزینه MySQL® Database Wizard کلیک کنید و به راحتی مراحل را مانند سوال ۳۳ انجام بدهید.

۳۵-سوال : چگونه می توانم رمز کاربری دیتابیس خود را در سی پنل تغییر بدهم ؟

پاسخ : برای تغییر رمز دیتابیس در سی پنل روی گزینه MySQL® Database Wizard کلیک کنید ، در قسمت Current Users روی گزینه Change Password کاربر مورد نظر کلیک کنید و رمز جدید را وارد نماید. اگر شما کاربری را ایجاد نکرده اید ، ابتدا آن را ایجاد کرده و سپس با توجه به سوال ۳۳ کاربری را به دیتابیس متصل نمایید.

۳۶-سوال : در زمان اتصال کاربری به دیتابیس کاربرد User Privileges در چیست ؟

پاسخ : شما می توانید محدودیت کاربر به دیتابیس را در این قسمت مشخص کنید ، مثلا این کاربر تنها بتواند DROP انجام بدهد که با توجه به نوع برنامه نویسی شما باید مشخص شود ، چنانچه شما برای سیستم های مدیریت محتوایی مانند وردپرس نیاز دارید تمام تیک ها را علامت بزنید.

۳۷-سوال : آیا می توانم چند کاربر با دسترسی های مختلف در سی پنل اضافه کنم ؟

پاسخ : بله این امکان وجود دارد ، ابتدا چند کاربر ایجاد کنید و سپس در زمان متصل کردن دیتابیس و کاربر ، دسترسی های هر کدام را مشخص کنید و در برنامه نویسی خود از آن استفاده نمایید.

۳۸-سوال : چگونه می توانم دیتابیس خود را در سی پنل check یا repair کنم ؟

برای تعمیر کردن دیتابیس (repair) در سی پنل از قسمت Databases روی گزینه MySQL® Databases کلیک کنید ، سپس در قسمت Modify Databases می توانید دیتابیس های خود را check یا repair کنید ، در قسمت Repair Database می توانید دیتابیس مورد نظر خود را انتخاب کنید و آن را تعمیر کنید.

۳۹-سوال : آیا می توانم پس از ساخت دیتابیس آن را rename کنم ؟

پاسخ : بله در صفحه MySQL® Databases در قسمت Current Databases روی گزینه Rename دیتابیس مورد نظر کلیک کنید ، قبل از تغییر نام حتما از دیتابیس خود بک آپ تهیه کنید و همچنین پس از تغییر حتما اطلاعات را در فایل config اطلاعات دیتابیس سیستم مدیریت محتوا خود تغییر بدهید.

۴۰-سوال : آیا می توانم نام کاربری دیتابیس را تغییر دهم ؟

پاسخ : بله شما می توانید یا کاربری دیتابیس قبلی را حذف کنید و کاربری جدیدی ایجاد و سپس به دیتابیس متصل کنید ، و یا از قسمت Current Users روی گزینه Rename کاربر مورد نظر کلیک کنید.

جلسه چهارم آموزش امکانات سی پنل به پایان رسید منتظر نظرات ارزشمند شما هستیم .

 

منبع : نت آرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Call Now Buttonمشاوره رایگان