در ادامه مباحث آموزش طراحی سایت به مبحث رتبه در Alexa می پردازیم. فعالین عرصه طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت و مدیران سایت ها همواره نگران رتبه سایت خود در گوگل و Alexa می باشند، زیرا این دو از مواردی هستند که بیشترین تأثیر را در اعتبار سایت ها و افزایش ترافیک آن دارند و اکثر سایت های برتر دنیا در این موارد دارای رتبه های تک رقمی و بالا هستند. به عبارتی هر میزان رتبه سایت شما بهتر باشد در رسیدن به اهداف خود موفق تر خواهید بود و بازدیدکنندگان بیشتری از سایت شما دیدن خواهند نمود.

 

تعریف Alexa و شیوه عملکرد آن

در مورد الکسا در مباحث قبلی نیز نکاتی را یادآور شده و تعاریفی را خدمت شما همراهان گرامی نونگار پردازش ارائه کردیم. الکسا که از سایت های شرکت آمازون است، یک سایت اطلاعات وب سایت می باشد و مسئولیت جمع آوری و ذخیره اطلاعات سایت ها را بر عهده دارد. سایت الکسا دارای مجموعه ای از الگوریتم ها می باشد که تعدادی از آنها برای مبحث ما قابل توجه تر و مهم تر می باشد. این مؤلفه ها که باعث می شود رتبه طراحی وب سایت شما در الکسا تعیین گردد شامل تعداد بازدید ها از سایت و میزان ترافیک روزانه سایت است و نیز بک لینک هاییی که برای سایت ثبت می گردد که مجموعاً باعث می شوند رتبه سایت در الکسا بهتر شود. البته باید در نظر بگیرید که نصب نمودن تولبار Alexaa در مرورگر تأثیر زیادی در این الگوریتم دارد.

آموزش افزایش رتبه در الکسا Alexa

راهکارهای افزایش رتبه در Alexa

از موارد مهم در افزایش رتبه Alexa و تقویت بهینه سازی سایت می توان به موارد زیر اشاره نمود. اولین مورد افزایش ترافیک سایت شما می باشد که به صورت مستقیم رتبه سایت شما را تحت تأثیر قرار می دهد. برای بالا بردن ترافیک سایت خود می توانید از تبلیغات کلیکی و موتورهای جستجویی نظیر گوگل و همینطور ثبت رپورتاژ و تبلیغ لینک سایت خود در سایت های معتبر و شبکه های اجتماعی حاصل می گردد. در بالا به نصب افزونه الکسا در مرور گر اشاره کردیم و سعی کنید لینک آن را برای دانلود توسط کاربران ارائه کنید تا همه مشتریان شما آن را نصب کنند و حال مورد بعدی استفاده از وایجت الکسا رنک می باشد. استفاده از کد وایجت رنک در کد نویسی سایت که رتبه سایت را به نمایش می گذارد می تواند بر بهبود رتبه سایت شما در Alexa کمک کند. در نهایت باید سایت خود را در Alexa ثبت کنید که برای سایت هایی که از جوملا و یا از وردپرس بهره می برند متفاوت بوده و در بخش دیگری به توضیح این موارد در طراحی سایت، به صورت تخصصی تر خواهیم پرداخت.

نظرات (۰)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مشاوره رایگان