چگونه یک آدرس اینترنتی به یک وب سایت اختصاص می یابد؟

 

ابتدا باید دامنه یا domin (همان آدرس اینترنتی مورد دلخواه، بدون حروف www ) را ثبت و خریداری نمایید.

برای اینکار باید به سایت هایی که برای فروش این دامنه ها ایجاد گشته اند، مراجعه نمایید و پس از بررسی اینکه دامنه مورد دلخواه شما قبلا توسط شخص دیگری خریداری نشده، اقدام به خریداری آن نمایید. شما میتوانید امتیاز خرید دامنه را از یکسال تا ۱۰ سال برای خود اختصاص دهید. هزینه ثبت دامین به صورت بین المللی محاسبه می شود و معمولا بین ۱۰ تا ۳۰ دلار آمریکا در سال است.

حالا که شما دامنه مورد نظر خود را خریداری نموده اید، وقتی در نوار بار مرورگر خود نام آدرس اینترنتی خود را تایپ می کنید، به سرور دستور میدهید که این آدرس را در وب برای من جستجو کن و صفحه آن را در مرورگر من نمایش بده و سرور هم قادر می شود تا از طریق این آدرس به مرورگر بگوید که باید بکجا رود و چه صفحه ای را باز کند.

ثبت دامین از طریق شرکت هایی صورت می گیرد که این خدمات را به کاربران ارائه میدهند. تفاوت کوچکی میان هزینه ثبت دامین از یک شرکت به یک شرکت دیگر وجود دارد که این هم به کیفیت ارائه خدمات مربوط می شود. هر دامنه، تنها به یک وب سایت اختصاص می یابد و اگر شما دامنه ای را در نظر داشته باشید، اما توسط شخص یا شرکت دیگری قبلا ثبت شده باشد، دیگر قادر به ثبت مجدد آن نیستید و باید از دامنه دیگری استفاده نمایید.

شهرت دامنه هایی که به .com ختم می شود بیشتر است و سریعتر این پسوند در ذهن باقی می ماند . برای این موضوع دلیل خاصی نمی توان آورد. باید توجه داشته باشیم دامنه هایی که .com ختم می شوند از نظر ارزش و کیفیت با دامنه های دیگر با پسوند های غیر .com تفاوتی ندارد و همانطور که اشاره شد، تنها به دلایلی نه چندان منطقی دامنه های .com از شهرت و محبوبیت بیشتری برخوردارند.

با این توصیف، دامنه های www.example.com با www.example.org یکی نیستند ، یعنی با تغییر پسوندها، آدرسها نیز تغییر میکنند و این دو آدرس متعلق بدو سایت مجزا که بصورت مجزا نیز ثبت گردیده اند، میباشد.

 

منبع

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مشاوره رایگان